Strona główna arrow Tech News
Tech News - nowości technologiczne
Wyszukiwarka w portalu Gadu-Gadu
29.07.2009.
Z początkiem lipca br. w portalu Gadu-Gadu.pl udostępniona została nowa funkcjonalność. Jest to wyszukiwarka, która pozwala użytkownikom na przeszukiwanie sieci bezpośrednio w portalu, bez konieczności jego opuszczania. Wyszukiwarka ta pozwala w szybki i prosty sposób przeszukać zasoby sieci w Google. Oprócz tego użytkownik może szukać gier w serwisie pykam.pl, może także skorzystać z słownika online MEGAsłownik.pl oraz znaleźć oferty aukcyjne z Allegro.pl. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie zakładki znajdujące się nad polem tekstowym wyszukiwarki, aby przeszukać interesujące nas zasoby.
 
Montevina miesiąc później
31.05.2008.
Centrino 2, nowa platforma Intela dla komputerów przenośnych, znana także pod nazwą Montevina, zostanie wprowadzona na rynek kilka tygodni później w stosunku do pierwotnych planów. Tym samym potwierdza się to, o czym w branży mówiono od kilkunastu dni. Powodem opóźnienia są problemy techniczne ze zintegrowanymi układami graficznymi oraz certyfikacją chipów odpowiedzialnych za obsługę sieci bezprzewodowych. Aktualnie data premiery Monteviny została określona na przełom lipca i sierpnia, z zaznaczeniem, że bardziej prawdopodobnym terminem jest druga połowa lipca.

 
Art. Spon.: Opisy do komunikatorów
30.04.2008.
Gadu-Gadu

Gadu-Gadu to najpopularniejszy w Polsce komunikator internetowy. Społeczność GG liczy obecnie 6 mln osób. Statystycznie z Gadu-Gadu korzysta co drugi polski internauta. Niedawno Gadu-Gadu zostało zaliczone do czołówki najbardziej rozpoznawalnych marek w polskim internecie. 12,5 miliarda – tyle wiadomości wysyłanych jest miesięcznie z komunikatora GG. Inne, mniej popularne komunikatory w Polsce to Skype i Tlen. Jedną z funkcji jakie oferują te komunikatory to możliwość ustawienia własnego statusu opisowego.

 
Pakiet Microsoft Office 2007 za 99 zł - najnowsza oferta firmy Comes
16.09.2007.
Spółka Comes S.A. – lider wśród producentów i dystrybutorów komputerów przenośnych w środkowo-wschodniej Europie – rozpoczęła promocyjną sprzedaż zestawów notebooków ARISTO z pakietem „Microsoft Office 2007 dla Użytkowników Domowych”. Cenę oprogramowania dołączanego do notebooków ARISTO ustalono na 99 zł brutto. Pakiet może być legalnie zainstalowany na trzech komputerach domowych, przeznaczonych do użytku niekomercyjnego. Z promocji skorzystać mogą wszyscy klienci indywidualni, zakupujący dowolny model notebooka marki ARISTO.
 
Najszybsze na świecie prywatne łącze internetowe
22.07.2007.
75-letnia Sibritt Löthberg z Karlstad w Szwecji dysponuje prawdopodobnie najszybszym prywatnym łączem internetowym na świecie. Połączenie ma prędkość 40Gb/s!

Niesamowicie dużą prędkość zawdzięcza swojemu synowi, Peterowi Löthbergowi, specjaliście do spraw optycznych łączy internetowych, pracującemu w Cisco. Ma to być rodzajem efektownej prezentacji bardzo szybkich łączy światłowodowych jako platformy, która może być dostępna komercyjnie.

Peter Löthberg przyznał, że chciał w ten sposób pokazać, że są inne metody dostępu do internetu niż staromodne, jego zdaniem kable czy łącza radiowe, które nie mają takich możliwości jak włókna optyczne.

 
Ostre kary za spam w Polsce
17.07.2007.
Walka ze spamem, monitoring kosztów połączeń czy bezpłatne przeniesienie numeru w obrębie jednego operatora telefonicznego - to niektóre ze zmian zaproponowanych w projekcie nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego, który przygotowało Ministerstwo Transportu, przyjął rząd, a po wakacjach zajmie się Sejm.

Operatorzy telekomunikacyjni przestrzegają jednak, że zmiana prawa może odbić się na kosztach usług - pisze Gazeta Prawna.

 
Odtwarzacz TEAC z dotykowym ekranem
13.07.2007.
Firma TEAC w odtwarzaczu multimediów MP-600 wprowadziła technologię dotykowego ekranu. Maksymalną pamięć urządzenia można rozszerzyć dzięki kartom SD/. MP-600 wyróżnia się swoją grubością, wynoszącą zaledwie 9mm, co przy wadze 43g sprawia, że bez większych problemów można je przenosić w tylnej kieszeni spodni.
 
Dłuższa gwarancja na Xboxa 360
08.07.2007.
Dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy konsoli Xbox 360 - Microsoft zdecydował się na rozszerzenie do 3 lat gwarancji na urządzenie. Obejmuje ona awarie, które są sygnalizowane przez migające trzy czerwone diody na obudowie urządzenia.
 
SFF HDD do serwerów od Hitachi
04.07.2007.
Hitachi zaprezentowała pierwszy dysk twardy SFF (small form factor) przeznaczony do zastosowania w serwerach – Ultrastar C10K147.

Napęd pracuje z prędkością obrotową 10 000RPM. Oferuje pojemność 147GB. Posiada interfejs SAS (Serial Attached SCSI). Dysk jest o połowę mniejszy od tradycyjnie używanych w serwerach HDD i ma o 40% zredukowaną masę. Pasuje idealnie do racków 1U i 2U.

 
Rośnie liczba spamu
04.07.2007.
Ponad 90 procent wiadomości e-mail, monitorowanych w czerwcu przez firmę Softscan, to spam.

Z czerwcowego monitoringu Softscan wynika, że w niektóre dni najniższy odnotowany wskaźnik spamu wynosił 86 procent, ale najwyższy sięgnął poziomu 96,55 procenta. Spośród dni weekendowych najwyższy wskaźnik wyniósł 91,36 procenta.

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 27